Neiropsiholoģiskā sensomotorā smadzeņu funkcionālās darbības korekcija

Neiropsiholoģiskā –Sensomotorā korekcija ir daudzpakāpju programma, kas orientēta uz atmiņas, uzmanības, domāšanas un runas attīstību. Jebkurai funkcijai ir bioloģisks pamatojums. Piemēram, nereti bērns nespēj pietiekami labi apgūt lasītprasmi, rakstīšanu, matemātiku ne jau tādēļ, ka būtu slinks vai arī vecāki velta tam nepietiekami daudz uzmanības, bet gan tādēļ, ka atsevišķas galvas smadzeņu daļas netiek galā ar savu uzdevumu. Turklāt, papildus noslogojot bērnu, situācija var pasliktināties. Programmas galvenais mērķis ir dažādu galvas smadzeņu daļu funkciju atjaunošana un attīstīšana izmantojot uz ķermeni orientētus vingrinājumus, kā rezultātā notiek uzmanības, atmiņas, domāšanas un runas attīstība. Parasti šo metodi pielieto bērniem sākot no 5 gadu vecuma. Tomēr pielietojot šo metodi pieaugušajiem ir pārbaudīts, ka uzlabojas reakcijas ātrums, ķermeņa koordinācija, paaugstinās intelektuālās darbaspējas, uzlabojas organisma imunitāte, stabilizējas veģetatīvās nervu sistēmas funkcijas, kā arī ir iespējams atjaunot organisma funkcijas pēc pārciestām smagām slimībām (operācijām, insulta, infekcijas slimībām). pielietojot rehabilitācijas periodā. Tā ir metode, kas balstīta uz medicīniskiem un neiropsiholoģiskiem pētījumiem.

Neiropsiholoģiskās-sensomotorās korekcijas autori ir Krievijas medicīnas pēcdiploma izglītības akadēmijas bērnu un pusaudžu psiholoģijas, psihoterapijas un medicīniskās psiholoģijas katedras vadītājs, medicīnas zinātņu doktors Jurijs Ševčenko un šīs katedras vecākā pasniedzēja, psiholoģijas zinātņu kandidāte un trenere- supervizore Vasiļisa Korņejeva (Maskava).

Metode vērsta uz smadzeņu struktūru funkciju atjaunošanu, kas ir darbietilpīgs un vismaz deviņus (ne reti vēl ilgāk) mēnešus ilgstošs process.

Lasīt vairāk ...